Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 8:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 511 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: sprejem dvb-t
OdgovorObjavljeno: Po Jun 20, 2011 23:46 
zdravo!

mene pa zanima kako je še z sprejemom avstrijskih kanalov v ljubljani? moja lokacija je ljubljana-vižmarje, imam vidno linijo z krvavcem, pred avstrijo mi malo nagaja šmarna gora ampak po simulaciji na dvbmap.eu je na mojem območju signal iz dobrača na kanalu 24 in pa 30 jaz pa tega signala ne moram sprejemati.

z širokopasovno anteno brez ojačevalca postavljeno na podstrešju usmerjeno proti krvavcu sprejemam mux A in B iz krvavca, z neznano anteno na strehi(na strehi imam 6 anten ki so bile zvezane z neko staro kretnico ampak je prepusčala le 32 kanal ostali mi pa niso koristili) pa sprejemam krvavec in pa še šance.

zanima me kam naj usmerim anteno, kakšna antena je najboljša v mojem primeru, in pa če je sprejem sploh še mogoč, ker berem da ga moti signal iz hrvaške (mirkovica).

lp.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2011 7:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: sprejem dvb-t
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2011 11:54 
Citiram:
zdravo!

mene pa zanima kako je še z sprejemom avstrijskih kanalov v ljubljani? moja lokacija je ljubljana-vižmarje, imam vidno linijo z krvavcem, pred avstrijo mi malo nagaja šmarna gora ampak po simulaciji na dvbmap.eu je na mojem območju signal iz dobrača na kanalu 24 in pa 30 jaz pa tega signala ne moram sprejemati.

z širokopasovno anteno brez ojačevalca postavljeno na podstrešju usmerjeno proti krvavcu sprejemam mux A in B iz krvavca, z neznano anteno na strehi(na strehi imam 6 anten ki so bile zvezane z neko staro kretnico ampak je prepusčala le 32 kanal ostali mi pa niso koristili) pa sprejemam krvavec in pa še šance.

zanima me kam naj usmerim anteno, kakšna antena je najboljša v mojem primeru, in pa če je sprejem sploh še mogoč, ker berem da ga moti signal iz hrvaške (mirkovica).

lp.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2011 12:29 
ja moja lokacija je čisto na vrhu klanca :?

včasih se je dalo sprejemat orf 1 z baje dokaj dobrim signalom...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2011 15:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
ORF 1 je bil na VHF, ki gre precej "za hrib".
Bolj pomembno bi bilo, kakšen je bil sprejem ORF 2


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 21, 2011 23:16 
uh tega se pa res ne spomnim :?

evo takšno je "stanje" anten na strehi, če probavam z preklapljanjem kablov dobim najboljše vrednosti z tisto anteno ki je bila na kretnici za 32 kanal, so pa vse bolj mimo obrnjene zato me pa res zanima kam bi bilo najbolj pametno obrnit anteno in pa če bi bilo fajn tudi kupit kar novo anteno ker te na strehi so verjetno že zastarele. pod streho sem širokopasovno anteno obrnil direktno proti dobraču ampak ni bilo uspeha(sprejemnik je ostal na tisti frekvenci okoli 20sekund potem pa je šel naprej :S pri ročnem skeniranju ne pokaze vrednosti).

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 22, 2011 6:28 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tvoje antene od vrha navzdol:
VHF**
UHF
VHF**
UHF
UHF

Na malem drogu najbrž FM
VHF antene lahko odstraniš, saj trenutno niso uporabne za DVB-T

Kvaliteta slike ni dovolj dobra, da bi lahko sodil o stanju teh anten. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 22, 2011 7:38 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zgornja je za K5 Krvavec - odstrani
nato K24 Dobrač - vsekakor prava,
tretja K10 Dobrač - proč z njo, nato pa sta verjetno Krim in Šance, od tu lahko ali pa tudi ne dobivaš naše.

Skratka lahko probaš drugo anteno malo premikati po vertikali, na vsakih 20cm preveri sprejem in morda se ti posreči - seveda če je ojačevalnik še OK. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 22, 2011 11:45 
[quote="Tehnicni"]Zgornja je za K5 Krvavec - odstrani
nato K24 Dobrač - vsekakor prava,
tretja K10 Dobrač - proč z njo, nato pa sta verjetno Krim in Šance, od tu lahko ali pa tudi ne dobivaš naše.

Skratka lahko probaš drugo anteno malo premikati po vertikali, na vsakih 20cm preveri sprejem in morda se ti posreči - seveda če je ojačevalnik še OK. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 22, 2011 12:31 
gor je ena kretnica ki je umerjena za neke stare kanale, uporaben je samo 32, ostali so pa mimo (nekaj jih je na VHF). imam še takle ojačevalec samo mi ga ne uspe usposobiti :oops: je pa znamke fraccaro electronics.

Slika

LP (in pa hvala da se vam da odgovarjati na moja vprašanja :D )


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 511 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited