Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 6:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 911 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 12, 2011 20:31 
Citiram:
ja usb ključek mi je med skeniranjem preskočil 24. kanal, 30. kanal ga pa je malo zanimal (ostal na njemu par sekund) ampak neuspešno :S (možno je tudi da ga ključek serje?)

od kolega sem pa tudi izvedel da je skoraj vsem v njihovi vasi mrknil austrijski dvb-t (bukovica pri vodicah). možno je da so avstrijci začeli oddajati z manjšo močjo ali kaj podobnega?

lp.
Ne avstrijci definitivno niso nič menjavali..na Brodu blizu Tacenske ceste je sprejem obeh Muxov identičen. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 12, 2011 20:39 
V Bukovici delata oba Avstriska muxa brez problemov.
podatek iz prve roke.
Sam ga pa sprejemam iz odboja, če bi kaj padla moč bi med prvimi zaznal


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 12, 2011 21:32 
zanimivo kolegu ki je od tam je vse mrknilo, pravi da tudi drugim ne dela več :? :? no to potem ni problem. edina logična razlaga ki mi je še logična je da je antena (kabel do nje 2M) zanič samo nevem če lahko to tok grozno oslabi signal?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Avg 12, 2011 22:47 
Odsoten

Pridružen: Pe Feb 06, 2004 12:02
Prispevkov: 462
Citiram:
ja usb ključek mi je med skeniranjem preskočil 24. kanal, 30. kanal ga pa je malo zanimal (ostal na njemu par sekund) ampak neuspešno :S (možno je tudi da ga ključek serje?)

od kolega sem pa tudi izvedel da je skoraj vsem v njihovi vasi mrknil austrijski dvb-t (bukovica pri vodicah). možno je da so avstrijci začeli oddajati z manjšo močjo ali kaj podobnega?

lp.
Ne, ne, he, he, možno je, da so Italijani kaj pojačali, ali pa preusmerili antene.

Ne pozabite, Italijanski RAI 1 mux oddaja na istem kanalu iz Vidma in verjetno še parih lokalnih oddajnikov. Sam moram anteno usmerit 99% na Dobrač. če hočem spremljat Avstirjce, sicer ... no go, dobim Italijane. Dokler ni bilo italijanske DVB v Furlaniji, sem lahko anteno obrnil celo 40 stopinj stran, pa sem še dobil Dobrač.

_________________
Orbitron SX-10 3.1 m (87.5E - 61W)
Fracarro Blu920+ (360°)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Avg 13, 2011 23:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 22:54 
Kaj je možno ujeti poleg standerdnih SLO IN HR mux a in b V Kočevju, sestra v zgornjem nastropju ujame tudi CMC, SPTV in KN, jaz sm v spodnjem nadstropju pa mi Tv omenjenih ne najde., imamo isto anteno?
Kaj bi potreboval?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 23:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
ojačevalec


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 16, 2011 23:21 
Kakšen je najboljši? Ali obstaja možnost da bi mi ujel tud kakšn avstrijski mux'


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 17, 2011 7:21 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ste v kakem bloku in je velika razlika. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 17, 2011 7:36 
Jaz bi na anteno, ki leži všje dodal en tranzistor in potem delilnik. Skozi ploščo pa zvrtaš luknjo. Druga možnost je hibrid motorole, ki je v kabelskih ojačevalcih. Potem rabiš še dipol. Digitalno se to obnese. Jaz pa imam obešeno še radijsko postajo (to so tisti mp3/wma playerčki, ki jih prodajajo za v avto - 8.8€ iz Kitajske s poštnino vred) Signal gre skozi 3 plošče v bajti.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 911 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited