Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 8:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 11 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 08, 2011 21:09 
čudim se da je vedno 55% signala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 08, 2011 21:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ti merilniki so največkrat povsem brezpredmetni, na mojem prenosnem TV je signala ali 0 ali 97%.
Drugo je kakovost signala, samo ta ti pride v poštev šele ko ti najde programe.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 09, 2011 10:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tisti "merilniki" na TV so le indikator in ne povedo praktično nič.
Tako npr eni ne bodo nikoli pokazali 100% jakosti signala (tudi če bi se priklopil direkt na izhod oddajnika :lol: )
Drugi ne bodo sprejemali nič, čeprav bodo kvaliteto pokazovali 50% ali več.
Skratka vse to je več ali manj na nivoju "fazenpriferja".

In to je logično saj elektronika v TV ni narejena za meritve. Zato bo vse nad nekim pragom pokazovalo kot max, pod določenim pragom pa bo min.
Le v nekem ozkom območju mejnega sprejema bo pokazalo neke relativne razlike v signalu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Dec 24, 2011 22:17 
katera antena je najboljša za sprejem iz odbojev? kje je signal najmanj stabilen, po vertikali ali horizontali? sicer se nisem preveč igral, ampak zdajšna antena se mi zdi neprimerna, daljše antene ste pa rekli da ne rabim.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Dec 26, 2011 18:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni se je že večkrat zgodilo, da je bila najboljša klasična logaritemca, je pa vsekakor smiselno preveriti z več antenami. Se mi je zgodilo, da sta dve enako dolgi anteni dajali enormno drugačne rezultate.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 01, 2012 23:13 
Zanima me na katerem kanalu oddaja ivanščica in v kakšni polarizaciji?

podatki na oiv in dvbmap.eu se razlikujejo, mogoče kdo ve z kakšno močjo oddaja in če seva proti sloveniji? (ivanščica ima čisto linijo do šmarne gore, iz katere imam namen probat ujet odboj.)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 02, 2012 7:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Ivanščica: k36 (MUX D), k44 (MUX A), k48 (MUX B) - vse vertikalno. Še nihče ni poročal, da bi dobil dvb-t signal z Ivanščice v okolici LJ, ker verjetno ne seva v tej smeri, vertikalni signal pa tudi nima takega dometa kot horizontalna polarizacija...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 02, 2012 21:48 
Ja res je ivanščica niti malo ne mrdne :(

Sljeme direktno nekaj mrda ampak ne zalocka. Antena v smeri šmarne gore ne ujame nič.

sem pa danes (spet) se malo igral z terrain profilerjem in ugotovil da imam ubistvu prosto linijo do mirkovice, kar je verjetno tudi razlog da mi v smeri dobrač 30. kanal ne zalocka. Saj mirkovica seva proti sloveniji?

http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 5537025262

Je pa res da vse testiram z eno bedno iskra logaritmično anteno, usb ključkom in pa na podstrešju ker se še nisem spravil na streho.

lp.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 02, 2012 22:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Lahko da boš na strehi razočaran, podstreha je idealni poligon za iskanje točke, kjer je Mirkovice zadosti, Dobrača pa praktično nič. Na strehi je to veliko težje doseči če sploh.
Je pa za podstreho logaritemca zakon, za na streho pa po pravilu uporabljamo kaj boljšega.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 02, 2012 22:12 
bo treba probat. ali signal seka tudi čez zid?

se mi zdi da je spodnja(čudna) antena bila namenjena za mirkovico še v času analogije saj je obrnjena (vsaj na oko) proti njej.

http://shrani.najdi.si/?m/7b/2EFVP5uM/imag0188.jpg

Probal sem nekaj z preklapljanjem ampak so antene in kabli v slabem stanju.

EDIT:

Moram povedat da sem se veselil prehitro, ta terrain profiler namreč ne deluje prav zanesljivo oz. pravilno:

črto potegne kakor se mu zazdi oz kakor izbereš :? tukaj so 3je primeri, ugotovil sem da imajo neko foro tisti knofki v kotu veze eden pomeni "earth curved" drugi pa refraction.

Slika

Kateri je pravi?


Zadnjič spremenil klemenm2, dne Po Jan 02, 2012 22:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 110 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 17 8 9 10 11 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited