Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 17:24

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 196 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 113 14 15 16 1720 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Po Okt 17, 2016 21:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Pa Krvavec oddaja skoraj krožno, čeprav ima zadaj visoke hribe, od katerih se signal odbija v razne smeri ....
Sem bil včeraj na Krvavcu, DAB antene so na tleh zgornje etaže, kjer so UHF antene. Od daleč se slabo vidi, od blizu pa se vidita samo po en element v smeri Škofje loke in Domžal (od oka, tako kot vse antene na Krvavcu), zna biti, da sta po dva v vsako smer.
Na betonskem stolpu kot je Krvavški, je itak nemogoče narediti krožni sistem, razen v podaljšku betonskega dela.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Okt 18, 2016 0:59 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Si prepričan, da si videl antene za DAB? Za Krvavec so kupili štiri dipole. Moralo bi biti podobno kot na Plešivcu (slika na strani 10 te teme). Lahko jih razporedijo drugače, ampak 4 dipole bi se moralo videti.

Če so res v zamaknjeni smeri, potem v nobeno smer ne dosežejo 5 kW ERP, ker se s 500 W oddajnikom do 5 kW ERP pride samo v maksimumu, če so vsi dipoli obrnjeni v isto smer.

So VHF panele pustili na stolpu?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Okt 18, 2016 8:25 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Tako bi moralo tole izgledat KLIKENZI

_________________
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Okt 18, 2016 21:13 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Mar 04, 2005 13:45
Prispevkov: 24
Danes sem se peljal iz Gorice v Ljubljano. Celo pot, razen v par predorih, sem normalno sprejemal multiplex R1. Taljani se za enkrat še ne vrivajo.

_________________
brez


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 19, 2016 23:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Od blizu sta se videli dve [urlhttp://www.elti.com/uploaded/datoteke/Catalogu ... III03R.pdf]takili anteni[/url], obrnjeni vertikalno, morda sta še dve pod njima.
Krvavški stolp ima UKV, VHF in dve UHF etaži, VHF etaža je praktično prazna.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 13, 2017 5:41 
Odsoten

Pridružen: Če Okt 12, 2017 20:54
Prispevkov: 1
Pri mojem nekaj mesecev starem Tiguanu imam naslednji problem in sicer da mi DAB radijski sprejemnik za eno sekundo prekinja. To se dogaja povsem naključno in lahko se zgodi da bo nekaj časa postaja delovala popolnoma nemoteno potem pa za sekundo prekine in spet igra nekaj časa in spet prekine...največ pa se to dogaja z radijem Antena in Bob. Center in Rock ter državni so pa ok. Je to problem v mojem radiu Discover Pro v Tiguanu ali je problem na oddajnikih? Sem veliko prebral tudi na to temo tukaj http://digitalniradio.si/spremembe-v-mu... a imam odgovor da naj bi bile stvari urejene in da naj do prekinjanja ne bi prihajalo. Imam pa tudi kolega ki ima isti radijski sistem v avtu in on pravi da pa njemu NIČ NE PREKINJA. To prekinjanje pa največ opazim v Ljubljani po Celovški cesti in pa industrijska cona Stegne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 13, 2017 8:56 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 18:17
Prispevkov: 408
Citiram:
Pri mojem nekaj mesecev starem Tiguanu imam naslednji problem in sicer da mi DAB radijski sprejemnik za eno sekundo prekinja. To se dogaja povsem naključno in lahko se zgodi da bo nekaj časa postaja delovala popolnoma nemoteno potem pa za sekundo prekine in spet igra nekaj časa in spet prekine...največ pa se to dogaja z radijem Antena in Bob. Center in Rock ter državni so pa ok. Je to problem v mojem radiu Discover Pro v Tiguanu ali je problem na oddajnikih? Sem veliko prebral tudi na to temo tukaj http://digitalniradio.si/spremembe-v-mu... a imam odgovor da naj bi bile stvari urejene in da naj do prekinjanja ne bi prihajalo. Imam pa tudi kolega ki ima isti radijski sistem v avtu in on pravi da pa njemu NIČ NE PREKINJA. To prekinjanje pa največ opazim v Ljubljani po Celovški cesti in pa industrijska cona Stegne.
Kako pa tvoj sprejemnik preklaplja med oddajniki, na lokaciji, ki jo omenjaš lahko preklaplja med Krimom in Krvavcem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 13, 2017 10:14 
Odsoten

Pridružen: Če Okt 12, 2017 20:54
Prispevkov: 1
Uh to pa ne vem in tudi ne vem kam naj bi sploh pogledal da bi to videl.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Če Okt 19, 2017 10:33 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
V Ljubljani je še "motilni" oddajnik za DAB+ na Šancah. Bil je že nekaj časa ugasnjen, ker je preveč motil, pa zdaj menda spet dela. Očitno pouk od DVB-T ni bil dovolj. Že tam se je pokazalo, da en oddajnik, ki je v večjem delu mesta šibkejši od ostalih iz okolice (Krvavec, Krim), istočasno pa veliko bližje sprejemniku, zelo veliko sprejemnikom povzroča težave, namesto da bi pomagal.

V ostalih prestolnicah na zahodu oddajnik v mestu (če obstaja) oddaja vsaj toliko močno kot tisti na hribih. V Ljubljani pa to pač naredijo drugače...


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Okt 31, 2017 16:25 
Odsoten

Pridružen: Ne Dec 09, 2012 10:20
Prispevkov: 613
http://www.srdf.si/File/Zapisnik_5.redne_seje_SRDF.pdf

Točka 3, sklep 3:
Svet za radiodifuzijo se bo zavzemal za čimprejšnjo določitev datuma prehoda iz FM omrežja na DAB+. Svet bo zakonodajalcu predlagal datum 22.2.2022 - Dan druge tehnologije, v okviru predlogov za spremembo zakonodaje, kar je že predmet sklepa prejšnje seje.

_________________
Slika Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 196 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 113 14 15 16 1720 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited