Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 14, 2024 22:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 196 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Po Jan 25, 2016 12:50 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@Cefizelj
Močno pretiravaš.
Resda imajo Nemci pomembno vlogo, a daleč da bi imeli toliko moči, da nekomu vsilijo tehnologijo.
Pravzaprav so svetovno gledano največji uporabniki DAB Kitajci, Avstralci, .....
Glede na to, da so v "špilu" Kitajci, se zna zgoditi, da bodo preplavili trg s svojimi poceni oddajniki in sprejemniki.

Torej turisti nimajo nobene zveze...

Se pa strinjam, da DAB ni najboljša tehnologija, a že večkrat v zgodovini se je zgodilo, da ni prevladal najboljši standard...... Torej nič novega......

Glede DVB-T ali DVB-T2 je trenutno v Sloveniji nepotrebno razmišljanje. Še trenutne kapacitete nacionalnih MUXov niso polne, da ne govorimo o lokalcih, ki oddajajo en "program" in zasedajo kompleten MUX. Dokler se ne bo našel nekdo, ki bi zagnal plačljivi MUX DVB-T2 ni potreben. A vprašanje če se bo to sploh kdaj zgodilo. Zaradi razgibanosti terena, je potrebno veliko število oddajnikov = drago, majhno število uporabnikov in majhna kupna moč = premalo zaslužka (če sploh).


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Po Jan 25, 2016 14:06 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Citiram:
Mene zanima, kaj ima to z nemškimi turisti, če prejšnjega vprašanja nisi razumel. Vse ostalo je pa itak več ali manj natepavanje prazne slame. Sorry!
Nikar se ne opravičuj. Imaš prav, nič ne razumem in v glavnem natepavam prazno slamo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Po Jan 25, 2016 16:43 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Glej, lahko bi mi pojasnil, kaj imajo nemški turisti s tem. Ni nobene potrebe, da si užaljen kot kmečka nevesta. Jaz tistega z nemškimi turisti in našim DAB pač ne razumem. In ni me sram. Sem pa pričakoval, da boš pojasnil in me razsvetlil.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: Po Jan 25, 2016 17:21 
Odsoten

Pridružen: Če Maj 24, 2012 23:00
Prispevkov: 2033
Dan ja kelner finger cajgala in kelner mene poslala... Ja zaboravila kam mene kelner poslala
ali tamo je bilo ales rezervit.

_________________
Pomoč? - 666 - Branko
Prodajam ga zaradi neuporabe in ga ne potrebujem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 0:45 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Glej, lahko bi mi pojasnil, kaj imajo nemški turisti s tem. Ni nobene potrebe, da si užaljen kot kmečka nevesta. Jaz tistega z nemškimi turisti in našim DAB pač ne razumem. In ni me sram. Sem pa pričakoval, da boš pojasnil in me razsvetlil.
V Avstriji Nemci financirajo DAB oddajnik za nemške programe (avstrijski DAB obstaja samo testno na Dunaju), zato da bi lahko poslušali DAB brez prekinitev pri vožnji v Italijo :)

Akos je popustil in podaljšal rok. RTVSLO ima zdaj eno leto časa, da opremi 7 oddajnikov z DAB+. Ravno toliko bo, da se bo lahko reklo, da imamo DAB+. Kako skromno bo pokrivanje, kažejo že predvidene moči oddajnikov: od 1 do 5 kW ERP daleč stran od mest. Na Dunaju oddajajo samo testno in sta oba oddajnika v mestu, en s 7 kW in drugi 10 kW ERP.

http://www.akos-rs.si/akos-izdal-odlocb ... tipleks-r1
http://www.akos-rs.si/ra-in-tv-frekvenc ... a_dvb_t=-1


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 13:17 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
dab+ bo pri nas trenutno na teh lokacijah: http://www.rtvslo.si/strani/pretvorniske-mreze/102

_________________
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 14:30 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Kum in Beli križ žal zaenkrat nista predvidena.

Bo pa zato Tinjan.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 14:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na oddajniških točkah brez VHF antenskih sistemov bo težka ( če bo ostalo pri teh skromnih EIRP niti ne), posebej na repetitorjih, zahtevajo veliko vertikalnega prostora. Če bi šli na DVB-T2 Lite na 800MHz pa ni nikjer problemov, celo mobilni operaterji bi lahko odigrali vlogo zadnjih gapfilerjev.

Pa lahko bi že začeli razmišljati o enem vseevropskem prometnem radiu oziroma kanalu, ki bi v tvojem jeziku sporočal probleme na cestah, ki te zanimajo. Samo verjetno je to veliko bolj primerno za mobilne operaterje, ali pa bomo dobili še avtocestne bazne postaje kot na železnici.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 15:46 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Prometne info so že. Imenuje se pa RDS TMC, ki ga naj bi (FTA obliko) zagnal DARS do konca marca

_________________
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: T-DAB+ Multipleks R1
OdgovorObjavljeno: To Feb 02, 2016 16:00 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Pa lahko bi že začeli razmišljati o enem vseevropskem prometnem radiu oziroma kanalu, ki bi v tvojem jeziku sporočal probleme na cestah, ki te zanimajo. Samo verjetno je to veliko bolj primerno za mobilne operaterje, ali pa bomo dobili še avtocestne bazne postaje kot na železnici.
Ukinitev zaračunavanja roaminga po EU sredi 2017 je sklenjena in potrjena. Potem boš lahko povsod pognal Waze, ki ima real-time podatke, ki jih dobiva tudi od ostalih uporabnikov. Ali pa kateri koli drugi sistem na mobilcu, ki ti ustreza, ne da bi te moralo skrbeti dodatno zaračunavanje ali drug jezik.

Bolj zanimivo bo videti, kateri radio je pripravljen zapraviti 20.000 do 35.000 EUR na leto za skoraj nič dodatnih poslušalcev.
RTVSLO bo menda od svojih 8 FM in še nekaj, ki jih imajo samo v Internetu, v DAB+ oddajala samo 4 programe (1-3 in SI).


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 196 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited