Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:14

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 89 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 69 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 12, 2011 21:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes zjutraj je bil zamik med DVB in FM cca 7s.
Kot kaže, je moj Pico čisto OK.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 17, 2012 22:32 
Da se na koncu tega prispevka ne boste spraševali: kdo in kaj (in koliko) ... :roll:

Mislim, da ste že slišali in dobro poznate "Zlatorogovo transverzalo ponosa".
Slika Slika Slika

Za nevedneže so spodaj podatki iz lanskega leta.
http://www.gremovhribe.si/o-transverzal ... nosa-2011/
Tukaj pa o letošnji. http://www.gremovhribe.si/o-transverzal ... nosa-2012/

Ni nobena skrivnost, da brez kakšne medijske kampanje, kot nelojalna konkurenca zgornji, že drugo sezono zapored obstaja tudi "DAB transverzala ponosa". Moja pogruntavščina in iznajdljivost pač. :wink:


Slika SlikaSlika

Poteka po poljubnih točkah od Koče na Mangartskem sedlu na zahodu, do Gomile v Slovenskih Goricah na vzhodu in sicer večinoma po tistih izletniških točkah, kjer je možen dostop z avtomobilom ter po lažje dostopnih vrhovih, kje se še lahko sprehajam s sprejemnikom Pure Evoke 2S v roki.
Cilj "idejnega" projekta je bil predvsem, da pri tej očarljivi digitalizaciji radia in televizije, poiščem še nekaj potencialnih in primernih DAB lokacij za popoln "digitalni oddih" na prostem. Za sprejem DVB-T signala v naravi z mini LCD in paličasto antenco ali kakšno pojačano varianto, ni več nobenih težav, je pa zato sprejem DAB signala zunaj trenutnega območja pokrivanja toliko težji.
Zahvaljujoč sponzorju sem se letos odločil, da transverzalo razširim in sicer tako, da bi potekala tudi po poljubno izbranih težje dostopnih vrhovih (Julijci, Kamniške Alpe in Karavanke).
Sprejemnik Pure Evoke 2S tehta cca. 3 kg + zunanja DAB antena Televes 1050 http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/865 ter ostalo potrebno in nepotrebno kložje (vinogradniški kol), ni najbolj primerno za dodatno obremenitev ruksaka v visokogorje. Za te namene sem opremljen z žepnim DAB/DAB+ sprejemnikom SANGEAN DPR-36+.:wink:

Slika

Nisem našel nič kaj pametnega na netu. Morda je za ilustracijo tokrat dovolj prikaz delovanja za model DPR-34.
http://www.youtube.com/watch?v=wsAJ3-WfKxk

Za razliko od navedenega, sprejemnik DPR-36+ ima dodatno možnost snemanja na SD kartico in še kaj. Po prvem preizkusu, ugotavljam, da je, glede na oddaljenost od Krvavca, sprejem s 26 cm dolgo teleskopsko anteno nadpovprečno dober. Opažam pa tudi, da se oznaka programa RA Slovenija 1, ki se pri skeniranju pod takšnim imenom shrani v programski listi, pri potrditvi predvajanja spremeni v Slo 1. Tone & Klemen, kako je pri vama?

Tako. Upam, da nimate kakšnih dodatnih vprašanj in kritik na zgoraj napisano. 8)

Union pa itak ni pivo, saj za nas na Vzhodu nikakor NE, zato ga niti nima smisla omenjat v tej zgodbi. Živeli!Slika

http://www.youtube.com/watch?v=R40TnD8-Txo

http://www.youtube.com/watch?v=k-Ys8hyE ... re=related

Ministrstvo za zdravje opozarja: prekomerno pitje … Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Apr 17, 2012 22:59 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 27, 2012 23:09 
Naši so zamudili to, kar so zamudili. Povratka ni več. Tehnologija pač gre po svoji poti naprej.
Pri sprejemu DRM signala sem prišel do spoznanja, da digitalni radio ni samo za poslušat, ampak tudi za gledat. S tem se sicer nekako ne morem sprijaznit, da bi bil toliko navezan na neko škatlico, ki je še pred kratkim reproducirala samo zvok, danes pa ponuja veliko več. Na njej se lahko marsikaj prebere, prav tako pa tudi predvaja, a v današnjem tempu življenja, ti to jemlje določen čas. Ne vem no, kam gremo in kje bomo pristali.
http://www.youtube.com/watch?v=OvfAiUvx ... re=related

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 28, 2012 0:49 
Citiram:
Še dobr, da ga rdarko ne lovi na "svoji lokaciji", bi še mislu, da "žabarji" oddajajo techno... :-))) Slika Slika
"Marsovski" ali po domače "techno" zvok je karakterističen zvok na DABu, katerega se lahko sliši le v območju mejnega (nezadostnega) signala ali pri neustrezno nastavljeni anteni in vseskozi traja, dokler kaj ne ukreneš.
To je nekaj najbolj ogabnega, kar sem do sedaj slišal na radijskih frekvencah. Slika

Darko pa si je med časom na svoji lokaciji uredil sprejem DAB signala s Krvavca.
Dooolgo je trajalo, ampak ...

Iskajoč najbolj vzhodno točko ravno od Ljubljane, od koder se še lahko sliši DAB radio s Krvavca samo s teleskopsko anteno, sem prišel do Svetih gor nad Sotlo (527 m), ki se dvigajo nad Bistrico ob Sotli.

Slika Slika

Z vrha je lep razgled na Hrvaško Zagorje, Donačko goro in Boč, ob lepem vremenu pa je možno videti tudi obronke Pohorja in Kamniške Alpe. Tukaj je treba povedat, da premik teleskopske antene že za 1-2 cm lahko pokvari oz. izboljša sprejem. Priporočljivo je, da že imaš shranjene programe, drugače so lahko težave in izguba časa pri iskanju primerne pozicije za skeniranje.
In potem ... Potem sem šel proti severu.

Se bo nadaljevalo. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 12, 2012 19:41 
Za tiste, ki radi berete :) .
Z DAB oddajanjem s Krvavca se bo še kar nadaljevalo. Odločba velja do 12.11.2013. :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 24, 2013 8:43 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Bolje kot dab se bi splačalo postaviti mux-r z parametri:

modulacija: QPSK
zaščitni interval: 1/4
modulacija: 3/4
===============================================
Torej bi bil bitrate multiplexa: 7.47 mbit/s


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 25, 2013 0:30 
Moj ati mi je rekel: "Nekoč smo bili obkroženi z BRIGAMA: Bolgarija, Romunija, Italija, Grčija, Avstrija, Madžarska in Albanija", ker si je Partija baje non-stop zmišljevala sovražnike.
Danes pa je, po mojem, več ali manj, aktualen MIHA, pa ne Brejc, ampak Madžarska, Italija, Hrvaška in Avstrija.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 25, 2013 16:27 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Vem kako se je moja mama pisala pred tem ko je spoznala očeta in kakšno vezo ima to z DAB oziroma digitalnim radiem?

Homer dej ugsni dol tale joint stereo temu človku že škodi


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: DAB RADIO KRVAVEC
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 03, 2014 22:28 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Zanima me ( tak po občutku ), a se v Mariboru da kaj na DAB tunerju vlovit ?

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 89 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 69 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited