Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:54

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 89 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 59 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: DAB RADIO KRVAVEC
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 18:34 
No vseeno sem VAM zrihtal frekvenco...... :wink:

12 B

225.648 MHz


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 18:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Itak nihče nima DAB sprejemnika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 19:11 
Nekateri so na vsak način hoteli....... :wink: Stane pa to med 50-250 euri.
Menda je na prodaj tudi nekje v BTC- ju samo da prodajalci ne vedo kaj je to..... :wink: Kolegu so dejali da je to " kao en filter "......


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 19:52 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Koliko pa je programov, pa kateri?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 21:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To je na spodnjem delu kanala 12 in če kdo kje na tem kanalu kaj sprejema in ima večji šum v sliki, je to Krvavec ali kak drug DAB.
Sicer pa kot vem so v Slo že davno iz tega kanala umaknili TV oddajnike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 22, 2006 21:12 
Radio Slovenija 1, 2, 3 , Slovenija int.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 23, 2006 7:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Koliko imajo pa placa in opreme (vhodov). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 17, 2011 23:57 
Naj spomnim, DAB oddajanje s Krvavca bi se lahko naslednji mesec lahko končalo. Odločba APEKa je namreč bila veljavna le še do 10.11.2011. Zadnji hip in neuradno sem izvedel, da se bo z oddajanjem nadaljevalo oz. naj bi APEK izdal dovoljenje še za eno leto.

V najnovejši strategiji je možno zaslediti tole:

Ključni dejavniki pri uvajanju digitalnega radia so zagotavljanje privlačnega nabora storitev, ki bodo ponudile dodano vrednost; razdelava stroškov, s katerimi se bodo soočili manjši izdajatelji, pa tudi stroškov simultanega predvajanja (FM in DAB) ter stroškov javnega servisa za digitalizacijo radia; čimprejšnja nadgradnja v DAB+, ki bo zagotovil boljše sprejemanje in večjo zmogljivost kanalov; kratko- in srednjeročno zagotovitev simultanega oddajanja radijskih programov v analogni in digitalni tehniki ter osveščanje javnosti in načrtovanje prehoda na digitalno oddajanje.

In še nekaj glede sprejema.
Kot je že v predhodnih postih navedeno, v DAB muxu so štirje radijski programi.

RA Slovenija 1 9201 192 kbit/s Joint Stereo Varied Speech
VAL 202 9202 192 kbit/s Joint Stereo Varied Speech
ARS 9203 192 kbit/s Joint Stereo Light Classical
RADIO SI 933A 192 kbit/s Joint Stereo Travel


Prav "zanimiva" so RDS sporočila.

RA Slovenija 1
Pozdravljamo poslušalce DAB :( Hvala enako. Koliko pa nas je? In kaj ste vi naredili, da bi nas bilo več?

VAL 202
VAL 202 DAB :) Bedarija.

ARS
ARS Klasika DAB :roll: Mah dobro, nam že sprejemnik lahko prikaže zvrst programa.

RADIO SI
Poslušate DAB oddajnik Kateri pa? In kako se lahko oddajnik posluša? Homer, daj jih povprašaj, kako se to počne.

S tipko Intellitext si nimam kaj počet. Nobenih podatkov ni. Lahko bi pa različne informacije razdelili po programih.
Tako bi npr. na RA Slovenija 1 objavljali cene sadja in zelenjave na vseh večjih tržnicah po državi, vrednost nepremičnin, stanje na borzi, športne izide, vremensko napoved, …
Na VALu 202 bi lahko glavni poudarek bil na prometnih informacijah.
Na ARSu bi lahko objavljali informacije o kulturnih prireditvah ... Med (ne)kulturnimi prireditvami pa bi lahko objavljali tudi pregleden seznam najboljših rave partyjev za tekoči mesec s posebnim poudarkom na NM z okolico Slika.
RADIO SI bi lahko imel povzetek najpomembnejših obvestil za tuje državljane.

Sprejemnika mi ne podpirata EPG, ampak iz drugih virov sem izvedel, da ga niti ne predvajajo. Najbolj pomembno je, da sprejemnik ima budilko :lol:, torej da je primeren za v spalnico. Tudi v kuhinji pride prav, saj je možno nastaviti različne alarme pri kuhanju :I: .
Tipka ReVu dela, torej če zamudim poročila ali kakšno oddajo, lahko prevrtim nazaj do 15 minut in poslušam zamujeno. Odlična zadeva za zamudneže.

Območje pokritosti je razvidno spodaj.

Slika

Sprejem je s teleskopsko anteno ali s kosom žice možen kar nekaj km zunaj zarisanega območja. Npr. proti Mariboru je možen sprejem skoraj do Vranskega. Skozi Tuhinjsko dolino je možen sprejem do vasi Špitalič, potem kvaliteta pade in radio začne hreščat. Signala je glih dovolj za dober sprejem tudi v zakotnem delu doline Kamniške Bistrice. Za sprejem iz bolj oddaljenih krajev (nabavo ustrezne VHF antene, če bo v določenih primerih sploh kaj pomagala ter ostalih pripomočkov) pa bo poskrbel Mastercard. 8)

Sistem je obrnjen proti Gorenjski in proti Ljubljankoviću :evil:, , tako da je samo iz teh smeri možen sprejem z daljše distance (npr. Villach – sprejem z odbojem z nekega hriba).
Z moje lokacije trenutno sprejem ni možen. Poskusil sem z različnimi antenami, ampak ne gre. Morda bi šlo z odbojem z bližnjega hriba, ampak pri tem je potrebno veliko potrpljenja. Signal mi prihaja le na mahe in se nikakor ne prime, ker ni dovolj kvalitete, ki bi mogla biti minimalno 69%. Preveč sem zaprt z okoliškimi hribi. Lansko leto sem poskusil DAB sprejem s Sljemena, vendar je njihov sistem bil obrnjen kontra moje smeri, torej proti Zagrebu, in samo 150 W moči, tako da ni bilo šans.

Dolgo časa sem v podpisu imel en internet radio z DAB/DAB+ sprejemnikom, pa nihče ni reagiral. Med časom pa sem se še bolj moderniziral.
Slika Slika Slika Slika

@tehnicni
Verjetno si se po 5ih letih nekaj naučil. :) V DAB muxu bi z enako bitno hitrostjo (192 kbit/s) lahko bilo nekaj več radijskih programov. Tudi Radio Študent, da ne rečem MARŠ. Ampak dobre volje na RTV ni niti za Radio K/C in Radio Maribor. Morda bi to bila priložnost za Radio DeeJaySlika. Nekaj Zabregčanov bi z dodatno opremo prav gotovo lovilo signal. Sicer pa ne vem, če je ta varianta možna.

Vsak multipleks ima prostora za 864 CU (capacity units). Poraba CU je odvisna od bitne hitrosti in nivoja zaščite.

Več si preberi(te) na spodnjem linku.

http://www.mg.gov.si/fileadmin/mg.gov.s ... .Oblak.ppt


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 18, 2011 6:24 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
RTV nima trenutno nikakršnih planov v zvezi s DAB (ali DAB+) ali DRM.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 18, 2011 9:10 
Citiram:
CD kvaliteta zvoka
Poslušalci DAB programov lahko poslušajo glasbo v CD kvaliteti brez motenj in popačenja zvoka.
Od kdaj je joint stereo mpeg1 layer3 192kbps cd kakovost?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 89 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 59 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited