Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:17

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 110 11 12 13 1416 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 13, 2009 21:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@mikiforum
Dobiti moraš zadevo, ki ti bo kazala kvaliteto signala, brez tega nimaš kaj testirati. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 14, 2009 6:38 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
No, saj kaže kvaliteto in jakost signala...
Kljub temu, pa je zadeva zelo slabo uporabna:

1) pokazovanje signala je podobno tistemu na GSM telefonih in je omejeno na 5 črtic . Torej precej grobo!
2) pokazovanje kvalitete je številčno 0-100. Tudi uporabnost tega ni prav velika, saj pokazovanje skoči takoj na 100, ko je slika brez zatikanja. Se pravi, da neki maksimum ne moreš določiti.

Oboje je v softwerju prikazano v zelo majhni velikosti, tako, da če hočeš kaj videti moraš "oči zalepiti na ekran". Skratka, ko obračaš anteno, ne moreš prenosnika držati pred očmi in zato moraš imeti pomočnika, da ti odčitava vrednosti.

Torej to ne more biti merilni instrument, ampak zgolj indikator.

V tolažbo lahko povem, da tudi z instrumentom ni ravno lahko, saj je preračunavanje VBER in CBER zelo pačsno (nekaj sekund) in je iskanje maksimuma zelo zamudno in nerodno (morda je pri sodobnejših instrumentih kaj hitreje)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 14, 2009 7:38 
Groza.
10 let stare digitalne satelitske so imele že lep in telo uporaben indikator jakosti.
Torej, kaj predlagate da kupim za na USB? Avermedia ali kaj drugega?
Se pa ne grem neko profi postavljanje ampak samo da ocenim signal, preden dejansko prepričakm nekoga o "investiciji" v digitalni sprejemnik. To je bolj med kolegi in znanci, meni je pa za hobi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 14, 2009 8:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
No saj, na to sem mislil, Q indikatorja ali ni ali pa je vedno na 100%.

Drugače pa obstaja boljša in neprimerno hitrejša varianta meritve, to je signal/šum, Eb/No, EVM ali MER, to so različne kratice za isto zadevo. Odčitekov je komot 10/s, tako da gre za realtime zadevo, s katero brez problema nastaviš anteno. Ko si tu na max pa lahko še pogledaš na BER pred error korekcijo, saj to dvoje ni vedno v polni korelaciji.
Je pa čisto možno in tudi verjetno, da tega podatka čipovje ne javlja, saj gre za OFDM (več nosilcev) pri katerem ima vsak nosilec svoj EVM, za skupnega pa bi morali izračunati povprečje ali neko vsoto.
Morda bo treba seči v žep za kaj takega


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 14, 2009 9:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Globoko v žep ... 3k € v polni konfiguraciji!!!!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 14, 2009 9:06 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
mikiforum,
Težko je svetovati, ker nihče ni testiral več kot eno ali dve napravi in je nemogoče narediti primerjavo.
Sam sem poskusil Pinnacle in AwerMedia. Za moje pojme je AwerMedia veliko boljši. Vendar pa je tudi moja primerjava zelo relativna, saj gre za napravi na različnih vodilih, vmes pa je več lot leto razlike (tehnika napreduje)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 30, 2009 9:41 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Po dolgem času sem se nekaj začel zajebavati z mojo Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 330e USB. Inštaliral sem si AltDVB in mi je kartico zaznal kot BDA. Poskeniral sem vse programe in sliko mi prikaže na MPEG-2 programih, vendar brez zvoka, MPEG-4 programe pa niti slike ne.

MPEG-2
MPEG-4

Torej kakšen kodek moram inštalirati in sploh kam, da ga bom v AltDVB-ju lahko izbral?

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 30, 2009 12:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Eni kodeki se inštalirajo avtomatsko, za druge pa moraš sam poskrbeti, recimo da z notepadom narediš datoteko Register.bat z vrstico
regsvr32 imekodeka.ax

Potem pa greš v AltDVB v setingse _ directx _ Filters in iz spiska filtrov izbereš pravkar dodanega in ga dodaš med filtre, ki jih Alt pokaže ob konfiguraciji.
Sicer pa najbolje da inštaliraš HD pack 2.2 ali kateri že je zadnji pack - o njem smo pisali pred kratkim v oddelku o računalnikih moja tema o novem PC - se mi zdi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 30, 2009 12:19 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Inštaliral HD pack 2.2 in sedaj dela vse. Hvala!

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 30, 2009 13:21 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
kjer kodek imaš pa naštiman za MPEG 4..je to CORE AVC?

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 159 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 110 11 12 13 1416 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited