Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 20:29

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Not Only TV LV5H stick
OdgovorObjavljeno: Pe Jan 09, 2009 21:02 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ker se za Tehnicnega niti najmanj ne spodobi, da gre v etru kaj mimo njega, sem si končno omislil DVB-T sprejemnik. Brez kakega posebnega razmisleka, le kolikor je dovoljevala ponudba v kranskem ComShopu, sem se odločil za najcenejšo varianto. Po mojih dosedanjih TV izkušnjah je itak vse v čipu in softveru, prvi so bolj ali manj eni in isti na vseh napravah, softver pa itak ni nič vreden. V paketu je tudi zanimiva antena.
Na škatli sicer piše, da stvarca podpira radio in morda celo ga, kriza je ker priloženi SW o tem nič ne ve.
S stvarjo sem se kar nekaj časa zafrkaval, v XP SP3 namreč digitalni del ni hotel delati - priloženi SW je vztrajno trdil, da napravico že nekdo drug uporablja, pri analognem delu je pa manjkala leva polovica slike.
Po mukah ježevih sem analogni del usposobil - po šarjenju v snemalnih nastavitvah je bila slika akr naenkrat cela, kriza je ker je vhod sila neobčutljiv, saj tudi 70dBuV signala ne daje slike brez na prvi pogled opaznega šuma. Poleg tega če izberemo stereo zvok on vedno tera stereo in na mono programih seveda šumi kot bi šlo za neposredni prenos slapa Savice.
Digitalni del je zaživel v stari instalaciji XP-jev s SP1. Občutljivost je povsem solidna in le cca 1dB slabša od KWS AMA300. Sam je v nekaj minutah našel K37 in K53 in takoj pokazal sliko na vseh kanalih, naših in hrvaških, čeprav nikjer na škatli ne omenjajo MPEG4. Prodajalec bi šel skoraj staviti, da z MPEG4 ne bo nič. Ko se je pri zagonu SW pojavil logo ArcSoft sem bil pa skoraj prepričan, da bo stvar delovala.
In eto še enega "zadovoljnega" gledalca 24ur v 16:9.

Priloženi ArcSoftov program TotalMedia je morda za daljinca, ki je priložen, čisto OK, zame, ki stvar ganjam z miško pa polomija, zato bo treba najti kaj boljšega. Morda kdo ve ali obstaja program, ki istočasno lahko deluje z več izvori, torej da bi imel v istem oknu na voljo DVB-T in DVB-S, po možnosti seveda PIP.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 2:07 
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=8005


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Not Only TV LV5H stick
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 10:19 
Citiram:
Morda kdo ve ali obstaja program, ki istočasno lahko deluje z več izvori, torej da bi imel v istem oknu na voljo DVB-T in DVB-S, po možnosti seveda PIP.
A misliš takole....

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Not Only TV LV5H stick
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 12:11 
Citiram:
Citiram:
Morda kdo ve ali obstaja program, ki istočasno lahko deluje z več izvori, torej da bi imel v istem oknu na voljo DVB-T in DVB-S, po možnosti seveda PIP.
A misliš takole....

Slika
Vsi tečejo istočasno ?

Kateri program je to ?


Včasih je bil progdvb dober...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 12:38 
Dva Dvb Dreama sta naenkrat vklopljena.....eden "fura" U8000 dvb-t stick, drugi pa SS2.....

Da pa bi v enem programu oboje naenkrat laufal,pa dvomim, da kakšen tak obstaja.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jan 10, 2009 21:20 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V enem programu dva hardvera in oba naenkrat tečeta - za PIP recimo.
Omenjeni priloženi TotalMedia naj bi to znal, samo pri meni je samo črno.

@antonov, tisto sra***, ki si ga kupil v ComShopu je bilo tole kar omenjam zgoraj?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 9:49 
Citiram:
@antonov, tisto sra***, ki si ga kupil v ComShopu je bilo tole kar omenjam zgoraj?
Ne....napravca je bila zgolj za Dvb-t, s priloženim Arcsoftom in brez daljinskega.....nekaj na X se je začelo (ime izdelka mislim).

Saj za osnovo, res zgolj za laptop, je bila čist v redu, samo v Dvb Dreamu mi je pa ni uspelo pognati, da bi lahko s TS 35 daljincem vsaj kanale prestavljal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: Not Only TV LV5H stick
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 19:49 
Citiram:
Morda kdo ve ali obstaja program, ki istočasno lahko deluje z več izvori, torej da bi imel v istem oknu na voljo DVB-T in DVB-S, po možnosti seveda PIP.
MythTV. Lahko imaš več raznih izvorov, celo na različnih računalnikih. To potem lahko gledaš spet iz različnih računalnikov hkrati, tudi dva programa v istem oknu ali na istem zaslonu. Seveda deluje tudi PIP. Moje osebne izkušnje z MythTV so sicer omejene na izvore iz analognih tunerjev in kompozitnih/SCART vhodov, ampak po dokumentaciji sodeč delujejo tudi izvori iz vseh vrst DVB.

Je pa to namenjeno predvsem za gledanje TV, snemanje, gledanje posnetkov, prenos preko omrežja. Za prikazovanje gore raznih low level informacij o streamih, kodekih in podobno ravno ni.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 21:03 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To je Linux aplikacija?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jan 11, 2009 22:00 
Citiram:
To je Linux aplikacija?
Ja. Sicer je open source, ampak mislim, da bi tole reč pa res težko bilo portirati na kakšno drugo arhitekturo.

Aleš


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited