Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 12:08

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: poleg vseh neumnosti....
OdgovorObjavljeno: Pe Mar 17, 2017 11:26 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
......tudi na tem forumu:



Mislim, da smo nekje na poti izgubili kompas!

Star sem 31 let, sem zdravnik, punca je farmacevtka. Glede na splošno prepričanje sem bogat! Ko gledam medije, sem skoraj sam mnenja, da imam denarja na pretek. Še več! Za ta denar praktično ne rabim delati. V bistvu mi je podarjen.



Pa ni tako! Star sem 31 let. Imam punco in otroka. Srečen sem lahko, da sem dobil specializacijo in pogodbo o zaposlitvi za pet let.

Srečen sem lahko, da sem se zakreditiral za naslednjih 30 let in si lahko privoščil kar 3 sobno stanovanje.

Srečen sem lahko, da vozim Ford Fiesto, ki sploh ni moja, ampak pripada lizing hiši.

Srečen sem lahko, da sem stanovanje opremil s plačevanjem na obroke.

In srečen bom lahko, če bom lahko vse to še naprej plačeval. Ja, srečen! Ker marsikdo od mladih tega ne more! Kaj marsikdo? Večina!

Pa ne zato, ker ne bi imel službe, ampak zato, ker očitno služba več ni dovolj. Služba več ni dovolj, da dobiš kredit. Kredit! Da bi si pa kaj uspel našparati! Uh, to bi pa že bil luksuz.

Pa saj ne rabim luksuza, saj ga tudi nimam, ampak iz minusa v minus pri tem, da ne razmetavam z denarjem, pa tudi ne bi bilo potrebno. Pa da si mogoče kakšno rezervo človek da na stran, za hude čase, tudi ni zgrešena logika. Vsaj mene so tako učili.

In potem nam serjejo, da v Sloveniji otroci najkasneje v EU zapuščajo domove. Potem pa poslušamo od ljudi, ki so stanovanja kupovali za ceno avtomobila, da smo mladi nesamostojni, da smo nezreli. Kaj? Ustvarite sistem, v katerem nas izšolate, nam date znanje, ne date pa nam služb.

Ustvarite sistem, v katerem so najemnine drage kot krediti, kjer je nepremičninski trg vse drugo kot trg in ko se odločimo, da bomo 30 let plačevali za nekaj, kar nam bo čez par let itak premalo, nas začnete zafrkavati s kreditno sposobnostjo.

Želite, da zraven naših nepremičnin zastavljamo še nepremičnine naših staršev! In potem nam govorite, da smo nesamostojni! Pa kaj vi se zafrkavate?



Ne vem, če smo si to, pred 20 leti, želeli! Najbrž ne? Zanima me, kako smo lahko tako skrenili s poti, da smo ustvarili državo, ki je do mladih tako neprijazna. Da smo zasnovali družbo, ki za mlade ne predstavlja perspektive. Kaj smo naredili narobe, da smo, kjer smo?

Zakaj tisti, ki lahko državi dajo največ in ki imajo največ energije, ne dobijo priložnosti, da se izkažejo?

Koga je strah, da bi se stvari premaknile na boljše? Koga je strah? Zakaj se vsak poizkus spremembe obravnava kot najhuje, kar se nam lahko zgodi?



20 let se ni nič spremenilo, ker se nam je govorilo, da nam je dobro, da se ne rabimo spreminjati, da smo na poti, da postanemo druga Švica!

20 let! In poglejte, kako nam je lepo! Kje smo sedaj? Nam je dobro?

Zakaj še vedno nočemo sprememb?

Zakaj še vedno mislimo, da je boljše to, kar imamo, kot karkoli novega? Saj slabše skoraj več ne more bit!

V tako gnilem sistemu je vsakršen premik boljši, kot pa ohranjanje nespremenjenega stanja. To je kot v primeru, ko padeš v živo blato. Če ne boš naredil nič, boš umrl. Če se boš brez veze premikal, samo zato, da imaš občutek, da si nekaj naredil, boš umrl še hitreje.

Potreben je plan, kako se boš rešil. Ne morem se znebiti občutka, da se mi vse bolj in bolj kar tako malo premikamo, da se nam pač malo zdi.



Ne vem, kaj je rešitev, ne vem, kaj je prava pot.

Pa saj to ni moja naloga. Jaz mam svoje naloge. Vsak ima svojo nalogo. Edino, kar bi se mi zdelo fer, bi bilo, da človek, ki evidentno ni kos svoji nalogi, to prizna. Pa saj ne rabi priznati javno in se izpostavljati kritiki in posmehu. Sebi naj prizna! Naj si prizna in naj se umakne! Naj se umakne in prepusti drugim, naj poskusijo.

Vsi dobro vemo, kako bi javnost obračunala z zdravnikom, ki bi nekaj počel kar na pamet, ker nečesa ne bi znal. Ampak nekateri v naši državi pa se že vrsto let delajo, da znajo, čeprav je evidentno, da nimajo pojma. In namesto, da se te ljudi umakne iz položajev, ki so očitno prezahtevni za njih, se jih voli in se jih posadi na isti stolček.



Pa kaj to je normalno?



Kaj smo res izgubili zdravo pamet?



Če vodovodar ne bo dobro opravil dela,

ga ne boš plačal, nikoli več ga ne boš spustil v stanovanje.





Ampak če pa ti nekdo uniči celo državo in uspe v 20 letih speljat 0 (NIČ!) reform,

njega pa boš izvolil, ker je lep, pa ker je simpatičen po televiziji, pa ker.....



Zakaj? Mislim, da smo prioritete postavili na napačna mesta!

Raje bi jedli dva krat zaporedoma najslabše kosilo na svetu, kot pa da.... Vsaj lačni ne bi bili!



Pa tako velik potencial smo verjeli, da imamo.

Verjeli smo, da smo najboljši, da se drugi zgledujejo po nas. Marsikomu smo verjeli marsikaj. Tudi sebi smo verjeli.



Kakšna komedija!



Kakšna tragedija! ...

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: poleg vseh neumnosti....
OdgovorObjavljeno: To Mar 21, 2017 20:44 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Se strinjam.

V dvajsetih letih so nas žejne peljali čez vodo.
Po vsem napisanem naj še dodam posiljevanje medijev naj si varčujemo za pokojnino, ker je praktično ne bo. In da bi bilo za dobro rento potrebno mesečno namenit 200€.
Naj mi povedo za Boga od kje ti bo povprečni Janez ali Mojca zbrali ta denar????
Seveda si bo mogoče to kdo omislil ob predpostavki da živi sam pri starših brez alternativnih stroškov in navsezadnje brez prihodnosti.
Po drugi strani pa glede na vedno višje starostne meje upokojevanja je tudi vprašanje če in koliko časa boš lahko ta "privarčevani" denar sploh užival.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: poleg vseh neumnosti....
OdgovorObjavljeno: To Mar 21, 2017 21:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Sem že mislil, da ni nikogar na tem forumu, ki se ni povsem utopil v sivini in povprečju. Ena lastovka seveda nikoli ne pomeni pomladi. Škoda, da smo tako otopeli. Na tak način se nam ne more dobro pisati.

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: poleg vseh neumnosti....
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 22, 2017 12:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Feb 26, 2013 10:05
Prispevkov: 281
Saj smo Svica samo za posebno elito.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: poleg vseh neumnosti....
OdgovorObjavljeno: Sr Mar 22, 2017 12:41 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Apr 29, 2014 22:50
Prispevkov: 1006
Citiram:
Saj smo Svica samo za posebno elito.
Morda se ti tako počutiš, ko si blizu A in CH?!?

_________________
ZGEMMA H7S 4K-HEVC LINUX STB
EDISION OS MIO+ 4K COMBO

SONY KD55XE7096BAEP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited